Finisaż wystawy Re-tablo. Agnieszka Cieślińska grafika w Międzynarodowym Centrum Sztuk Graficznych w Krakowie. 13 października 2018

„Świat, który proponuje odbiorcy Agnieszka Cieślińska jest niezwykły. W jego obrębie spotykają się mity, baśnie i historie biblijne. Wypełniające go postaci przenoszą widza w rzeczywistość pełną tajemnic, aluzji, półcienia i szeptu. Wkraczamy weń niczym widzowie w teatrze. Przed nami właśnie unosi się kurtyna i w półmroku dostrzegamy aktorów, których już za chwilę snop ostrego światła reflektorów wydobędzie z światłocieniowego niebytu. To świat lirycznego namysłu, rodzący się z przemyślen artystki, spokoju samotnej pracy graficznej i być może także ze sprzeciwu wobec otaczającego nas pędu i chwytliwych haseł, w których próżno szukać rzeczywiście humanistycznych wartości i tak potrzebnego w codziennym chaosie wyciszenia.”

Marta Anna Raczek-Karcz Zagram to jeszcze raz Wam…ale inaczej, w: Re-tablo. Agnieszka Cieślińska grafika [katalog wystawy], wyd. 1, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Warszawa 2018, s. 8.

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie © 2019

Korzystamy z technologii ciasteczek. Przeglądając naszą stronę zgadasz się na używanie ich. Polityka cookies.Rozumiem