Wystawa „Zachwianie równowagi” w Galerii Pracowni nr 6 na Wydziale Grafiki

Opublikowano 13 grudnia 2019

Wernisaż: wtorek 17.12.2019, o godzinie 17.00.

Wystawa „Zachwianie równowagi” jest wynikiem projektu realizowanego przez studentów z ASP w Warszawie i ASP w Katowicach

Celem wspólnie zrealizowanego tematu było przygotowanie serii wystaw z udziałem studentów z Pracowni Grafiki Koncepcyjnej i Intermedialnej prowadzonej przez prof. Andrzeja Węcławskiego z Wydziału Grafiki warszawskiej ASP i Pracowni Grafiki Cyfrowej  prowadzonej przez prof. Adama Romaniuka z ASP w Katowicach. Pierwsza z nich będzie miała swoją premierę 17 grudnia 2019 w Galerii Pracowni nr 6 na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie.

Ideą projektu „Zachwianie równowagi” jest próba ukazania sztuki wizualnej, a w szczególności grafiki artystycznej, w różnorodnym kontekście poprzez konfrontację odmiennych postaw twórczych, a także działania interdyscyplinarne, wykorzystujące szerokie spektrum gatunków, technik oraz sposobów prezentacji artystycznej.

Interpretacje tematu dotyczą aktualnych problemów z obszaru kulturowego, społeczno- politycznego, ekonomicznego, wizualnego czy egzystencjalnego.

Formuła projektu jest poszerzona o spotkania i wykłady, wystawy indywidualne studentów, a także popularyzowanie działań poprzez stronę internetową oraz inne

kanały promocji. Celem przedsięwzięcia jest stymulowanie twórczej aktywności studentów  w oparciu o dyskurs artystów o zróżnicowanej metodzie twórczej oraz upowszechnianie ich projektów poprzez kreowanie nowych wydarzeń,.

Temat wystawy „ Zachwianie równowagi” zainspirowany został wystawą mającą miejsce w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski /15/09/2017–07/01/2018/.

ASP Warszawa

Galeria Pracowni nr 6, Pracownia Grafiki Koncepcyjnej i Intermedialnej, Wernisaż 17.12.2019 o godzinie 17.00.

Wystawa czynna do 12 stycznia 2020 roku.

Następne wystawy:

ASP Katowice 2020 rok