Akademia Otwarta 2023

Opublikowano 18 stycznia 2023

Od 23 lutego 2023 r. w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie kontynuujemy zajęcia kursowe:  Akademia Otwarta – Dorośli do Sztuki. Kurs ten dedykowany jest wszystkim tym, którzy chcą rozwinąć swój talent i pasje oraz pragną poszerzać swoje umiejętności w zakresie sztuk plastycznych. Oferujemy zajęcia prowadzone przez wykładowców Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Oferujemy poniższe moduły (część zajęć rozpoczyna się w semestrze zimowym roku akademickiego 2023/2024).

• Rysunek–malarstwo
  • Grafika warsztatowa
  • Ceramika
  • Fotografia

Organizacja zajęć

• Zajęcia prowadzone będą przez wykładowców Wydziału Grafiki ASP w Warszawie oraz przez innych dydaktyków uczelni.
  • Zajęcia warsztatowe odbywać się będą w pracowniach Akademii w piątki po południu i soboty przed południem.
  • Program uzupełniają otwarte warsztaty oraz wykłady z historii kultury prowadzone przez autorytety z zakresu wiedzy o kulturze.
  • Przewidujemy także udział (w ramach zajęć) w wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Akademię lub współpracujące z nami instytucje kultury.
  • Liczba zajęć warsztatowych w miesiącu – 4 spotkania po 4 godz. (16 godz. akademickich – godz. akademicka = 45 minut – co dwa tygodnie w piątki i soboty).
  • Wykłady odbywać się będą raz w tygodniu – 2 godziny akademickie.
  • Semestr trwa 3 miesiące.

Harmonogram zajęć

Zajęcia warsztatowe:

• piątki: 18.00–21.45 (w zależności od dostępności pracowni)
  • soboty 09:00–13:00

Wykłady:

• czwartki, godz. 18.00 (Aula ASP, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 37/39).

• Ukończone 40 lat.
  • Złożenie formularza zgłoszenia: osobiście w biurze  Towarzystwa Przyjaciół ASP (ul. Krakowskie Przedmieście 5) w dniach 24, 25 i 31 stycznia oraz 1 lutego 2023 r. w godzinach 1000 – 1200 lub drogą elektroniczną na adres: akademiaotwartaasp@asp.waw.pl do 4 lutego 2023 r. (Wzór zgłoszenia - Akademia Otwarta)
  • Otrzymanie potwierdzenia o przyjęciu na wybrany moduł zajęć i przydział do grupy - drogą elektroniczną.
  • Terminowe wniesienie opłaty po otrzymaniu potwierdzenia o zakwalifikowaniu na kurs – w potwierdzeniu podany zostanie numer konta.
  • Osoby kontynuujące zajęcia, które chciałyby uczęszczać do konkretnych pracowni proszone są o dopisanie na zgłoszeniu nazwiska prowadzącego.

Opłata miesięczna obejmuje 16 godzin warsztatów i 8 godzin wykładów.

• Moduł Rysunek i malarstwo: 500 zł
  • Pozostałe moduły: 550 zł