dr hab. Krzysztof Jabłonowski, prof. Uczelni

Absolwent krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych; doktor habilitowany sztuki filmowej w dziedzinie Fotografia (Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi); stypendysta Salisbury College of Art w UK (certyfikat PQE Professional Qualifying Examination z zakresu fotografii). Od 1994 roku prowadzi zajęcia z fotografii na Wydziale Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W 2009 roku otrzymał Nagrodę Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie za osiągnięcia artystyczne, dydaktyczne i organizacyjne.

Jego prace były wielokrotnie nagradzane w międzynarodowych konkursach fotografcznych, m.in: Umbra International Photography Competition, Monochrome Awards, Moscow International Foto Awards (Mifa), International Photography Awards (IPA); otrzymał tytuł Photograph of the Year (Silver Award 2015) australijskiego Better Photography Magazine.

Więcej na stronie www.krzysztofjablonowski.com

Entropia (Vimeo)