Wieża Babel kontra Przestrzeń

w Oranżerii Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

25 artystów – 25. osobowości. Blisko osiemdziesiąt prac wystawiają doktoranci Wydziału Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w Oranżerii w Wilanowie. Grafika, malarstwo, plakat, rzeźba, rysunek, tkanina, instalacje, multimedia – różne dziedziny sztuki i zróżnicowana indywidualnie stylistyka młodych artystów starających się opisać i zinterpretować nurtującą ich problematykę. Całość sprawia wrażenie skomplikowanej pod względem treściowym i formalnym mozaiki kształtów, kolorów, gabarytów poszczególnych obiektów, którymi wypełniono niemal w całości wnętrze Oranżerii. Ten kontrast wnętrza i poustawianych w nim prac sprawia, że cała ekspozycja wydaje się być – jak swoista Wieża Babel – jedną, zamkniętą w „sztywnej”, zabytkowej Przestrzeni instalacją, składającą się z wielu wypowiedzi młodych twórców wyartykułowanych w różnych „językach” artystycznych.

Na wystawę doktorantów Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie Wieża Babel kontra Przestrzeń zapraszamy od 13 maja do 04 czerwca 2017 r., codziennie od godziny 10-tej do 18-tej.