I Pracownia Grafiki Warsztatowej dla studentów III-V roku

PROF. ZW. PIOTR SMOLNICKI

MGR ALEKSANDRA OWCZAREK

Dyplomująca Pracownia Grafiki Artystycznej nr 7 opiera swój program na podstawach grafiki warsztatowej ze szczególnym uwzględnieniem techniki offsetowej ( algrafii ) oraz serigrafii. W programie szeroko wykorzystujemy druk cyfrowy oparty na programach graficznych, także animacyjnych. Realizując projekty graficzne posługujemy się również interakcją obrazu ruchomego i statycznego oraz inspirującą rolą działań performatywnych i szeroko zastosowanego obrazu fotograficznego. Jest to pracownia poszukiwania języka plastycznego w najbardziej kreatywny sposób odzwierciedlającego osobowość i zainteresowania artystyczne studenta oraz dostosowania środków i metod do treści realizowanego projektu.
W pracowni studiują studenci studiów stacjonarnych, niestacjonarnych, zaocznych i doktoranckich Wydziału Grafiki, gdzie realizujemy dyplomy licencjackie i magisterskie. Pracownia jest także otwarta na studentów innych wydziałów (studiują studenci Wydziału Malarstwa realizując dyplom w ramach specjalizacji dodatkowej, Wzornictwa, Konserwacji, Sztuki Mediów itp. realizując aneksy dyplomowe) oraz studentów z wymiany innych uczelni polskich i wymiany międzynarodowej.
Realizujemy program poznawania nowych technologii graficznych, mieszania technik, praktycznego zastosowania graficznych technik multimedialnych oraz działań interdycyplinarnych. Ćwiczenia oparte są na zadaniach tematycznych oraz technologicznych najczęściej wynikających z proponowanych przez studentów projektów. Pracownia w ramach programu realizuje pokazy i wykłady z zakresu sztuki ze szczególnym uwzględnieniem sztuki graficznej, warsztaty artystyczne oraz wystawy i otwarte spotkania autorskie ze znanymi artystami zajmującymi się współczesną sztuką graficzną.