Akademia Sztuk Pięknych

Wydział Grafiki

PROF. ZW. SŁAWOMIR MARZEC

MGR ADAM WALAS (p.o. asystenta)

Programem tej pracowni jest artystyczna samodzielność i podmiotowość każdego studenta. Stąd też staramy się komplementarnie rozwijać i łączyć ze sobą zarówno klasyczną wrażliwość, świadomość i umiejętności, jak i konceptualne kontekstualizacji sztuki najnowszej. Akceptowane i popierane są eksperymenty z wszelkimi konwencjami, mediami i strategiami sztuki, liczy się bowiem przede wszystkim indywidualny rozwój młodego artysty i maksymalnie szeroki bagaż jego własnych doświadczeń. Z tego powodu nasze zajęcia dzielą się na kilka dopełniających się ścieżek:

Krótko mówiąc, drogą do autentycznej twórczości, a tym samym programem tej pracowni jest czujna świadomość, rozwinięta wrażliwość i wyobraźnia, a nie jej spontaniczny brak czy sprytne pozorowanie.