Komisyjne zaliczenie I roku. Semestr letni 2019/2020

Szanowni Państwo Studenci I roku,

poniżej załączam kilka informacji dotyczących komisyjnego zaliczenia I roku (przedmioty praktyczne):

1. Zajęcia dydaktyczne trwają do 29 maja br.
  2. W dniach 1-5 czerwca br. ma miejsce sesja egzaminacyjna dla studentów I roku.
  3. W dniach 6-9 czerwca br. przygotowujecie Państwo portfolio prezentujące wykonane w semestrze letnim prace w pliku PDF (wymagania techniczne dotyczące prezentacji znajdują się poniżej).
  4. Proszę o dokonanie wraz z wykładowcami podczas sesji egzaminacyjnej wyboru maksymalnie 3 prac z każdej pracowni, które mają się znaleźć w portfolio. Uwaga! Jeśli wykładowca dokona wyboru więcej niż 3 prac to powinny się one znaleźć na maksymalnie 3 stronach poświęconych danej pracowni.
  5. Najpóźniej do dnia 9 czerwca br. przesyłacie Państwo gotowe portfolia na adres mejlowy dziekanatu.
  6. Dnia 12 czerwca br. o godz. 10 odbędzie się zdalne posiedzenie Komisji ds. zaliczenia I roku studiów zakończone wystawieniem ocen.

Wymagania dotyczące portfolio.

1. Portfolio powinno być przygotowane w pliku PDF, w formacie poziomym 768/1024 pikseli.
  2. Zamieszczone w portfolio fotografie prac powinny zostać przygotowane w rozdzielczości 150 dpi.
  3. Wielkość portfolio nie powinna przekraczać 20 MB (prosimy więc zwrócić uwagę na stopień kompresji pliku).
  4. W portfolio umieszczacie Państwo fotografie 3 prac wykonanych w każdej pracowni lub też – zgodnie ze wskazówkami wykładowcy – umieszczacie więcej fotografii prac ale także w obrębie maksimum 3 stron.
  5. W przypadku prezentacji obrazów ruchomych, np. multimediów, animacji prosimy o załączenie odpowiedniego materiału w pliku MP4 lub MOV (może być przesłany za pomocą np. WeTransfera).
  6. Tutaj znajdziecie Państwo wzór portfolio (formatkę) przygotowany dla programu InDesign. Plik jest spakowany ZIP-em. Prosimy o przygotowanie portfolio w InDesignie w oparciu o ten właśnie wzór. Gotowe portfolio należy wyeksportować do pliku PDF.
  7. Gotowy plik prosimy opisać: nazwisko_imię.pdf

Kolejność pracowni prezentowanych w portfolio.

1. Wklęsłodrukowe techniki graficzne
  2. Wypukłodrukowe techniki graficzne