09.08.2023

Miej serce i patrzaj w serce – warsztaty z udziałem studentów Wydziału Grafiki ASP w Warszawie

Zin Ballady i Romanse Adama Mickiewicza jest zbiorową pracą czternastu studentek pracowni plakatu i projektowania graficznego profesora Lecha Majewskiego. Każda rozkładówka zaprojektowana przez inną autorkę, jest graficzną interpretacją tekstu Adama Mickiewicza. Luźna forma zinu pozwala łączyć w sobie zupełnie odrębne światy każdej z autorek, spajając je tematycznie i kolorystycznie. W zagmatwany, romantyczny świat Adama Mickiewicza pełen upiorów, strzyg i ludowych widziadeł - zabierają nas artystki w osobisty i równie poplątany sposób.

ADAM MICKIEWICZ „BALLADY I ROMANSE”

Publikacja zaprojektowana w Pracowni Projektowania Plakatu i Grafiki Wydawniczej prof. Lecha Majewskiego.

AUTORKI:

• Małgorzata Cichocka
  • Julia Górka
  • Aleksandra Jastrzębska
  • Adrianna Korszeń
  • Gabriela Lasota
  • Zofia Leszczyńska
  • Maryia Liavitskaya
  • Maria Mencwel
  • Maria Pakier
  • Angelika Rudak
  • Agata Stańczak