Pracownia Projektowania Gier i Komiksów (wystawa 2021)

STRUKTURA WYDZIAŁU – POWRÓT

dr hab. Daniel Mizieliński

Program pracowni, linki do innych realizacji oraz video-podsumowania z poprzednich lat znajdziesz na stronie pracowni lub na podstronie strony wydziałowej.

Dyplomy 2021

Świadek Oskarżenia

Dyplom Magdaleny Kołejdy to komiksowa adaptacja opowiadania Agathy Chiristie o tym samym tytule. Mimo, że historię budują wyłącznie dialogi (nie ma dynamicznych pościgów, policyjnych akcji czy pojedynków) Magdzie udało się zbudować wciągającą, różnorodną i trzymającą w napięciu wizualną narrację.

PDF-a z całym komiksem można pobrać tutaj: Świadek oskarżenia.

W try migam

Dyplom Agnieszki Doczyńskiej to świetna imprezowa gra pomagająca w nauce Polskiego Języka Migowego (PJM).

Rzewuski

Dyplom Joanny Smolińskiej to komiks przedstawiający trzy rozdziały z życia Wacława Rzewuskiego. Scenariusz został napisany na podstawie rękopisów Rzewuskiego oraz powieści Jana Brzozy.

Dzięki Asi możemy zobaczyć bogaty obraz świata arabskiego z początku XIX wieku oraz poznać chociaż ułamek szalonych przygód polskiego podróżnika.

PDF-a z całym komiksem można pobrać tutaj: Rzewuski.

Antologie komiksowe do pobranie: