Akademia Sztuk Pięknych

Wydział Grafiki

DR DANIEL MIZIELIŃSKI

Gry i strony, czyli projektowanie na ekran w ramach Pracowni projektowania książki i wydawnictw elektronicznych prof. Macieja Buszewicza. Zajęcia prowadzi dr Daniel Mizieliński.

Czego będziesz się uczyć?
Zajęcia są przeznaczone dla studentów ASP w Warszawie (3–5 rok i studia doktoranckie), którzy chcieliby zająć się tworzeniem stron www, aplikacji lub gier przeznaczonych zarówno na komputery stacjonarne, jak i na urządzenia mobilne.
Skupimy się na projektowaniu, ale chętni mogą nauczyć się również HTMLa, CSSa, JavaScriptu, Swifta, PHP, MySQL czy NodeJS. Jednak podkreślam, że programowanie jest zupełnie dodatkowe i nie będzie oceniane.

Praca w zespołach
Na początku roku musicie podzielić się na 3–4 osobowe zespoły. Jedno, duże zadanie tworzycie wspólnie. Ocena jest wystawiana zarówno za końcowy efekt pracy jak i za indywidualny wkład każdej z osób.

Programowanie
Jak już napisałem twoje umiejętności programistyczne nie będą brane pod uwagę. Podstawowa wiedza o HTML-u i CSS-ie jest przydatna każdemu projektantowi stron, również znajomość JavaScript nie może zaszkodzić.
Chcesz skupić się na projektowaniu, proszę bardzo. Nie będę wymagał napisania choćby jednej linijki kodu. Jednak jeśli chcesz napisać samemu własną stronę lub aplikację to służę pomocą.
Proponuję zacząć od Kursownika. Kurs „HTML5 + CSS3” oraz „JS i HTML5 Canvas od zera” został stworzony specjalnie dla studentów naszej pracowni.

Pisanie
Żeby dobrze projektować trzeba nauczyć się werbalizować problemy znajdujące się w projekcie. Nie jest to łatwe szczególnie jeśli ocenia się własną pracę. Dlatego jedno z zadań polega na napisaniu recenzji gry. Zebrane teksty można poczytać na pracownianym Medium.

www.kursownik.pl     www.medium.com

l>