Program
Zajęcia fakultatywne w Pracowni dążą przede wszystkim do wzmocnienia indywidualnej, twórczej postawy i zachęcają do głębszego zrozumienia procesu twórczego. Tematy na III roku stanowią otwarte zaproszenie do interpretacji i wyboru środków wyrazu, dostosowanych do intencji autora. Ta pracownia umożliwia posługiwanie się dowolnym medium wypowiedzi: od performancu, przez film, malarstwo czy działanie przestrzenne.
Kluczowym jest zrozumienie idei tego, co chce się wykonać, a dopiero potem następuje realizacja. Podczas zajęć pracujemy indywidualnie, ale też omawiamy projekty w grupie. Dzięki temu, uczestnicy fakultetu budują w sobie umiejętność publicznych wystąpień, tak istotnych w dalszej karierze artystycznej. W trakcie zajęć, studenci uczą się także budowania opowieści o swojej twórczości przed odbiorcą, również w formie pisemnej.
Program oferuje również możliwość zapoznania się z rzeczywistością na rynku sztuki oraz przygotowanie do funkcjonowania na nim, jako zawodowi twórcy. Omawiane są zagadnienia stypendiów, programów rezydencyjnych oraz możliwości konkursowych. Wszystkie działania podejmowane w ramach fakultetu mają na celu rozwinąć narzędzia wyobraźni, umiejętności kreowania i obserwowania rzeczywistości oraz prezentowania swoich dokonań.
-
Stanisław Cytrycki, Antoni Piłat, Jan Chodorowski, Ostatni dzień minął niepostrzeżenie, klatka z filmu, 2025 -
Stanisław Cytrycki, Antoni Piłat, Jan Chodorowski, Ostatni dzień minął niepostrzeżenie, klatka z filmu, 2025 -
Anna Matejovska, Questions to the void, tkanina, 2025 -
Tamara Szwedo, Pytania do pustki, litografia, 2025