Szanowni Państwo,
zapraszam Państwa do uczestnictwa w Studiach Podyplomowych Master of Graphics Arts (MGA) prowadzonych na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Studia te dedykowane są tym z Państwa, którzy pragną poszerzać swoją wiedzę, umiejętności i kompetencje w obszarze sztuk plastycznych, zarówno w dziedzinie grafiki projektowej, grafiki artystycznej a także multimediów, rysunku i malarstwa. Ukończenie studiów MGA da także – tym z Państwa, którzy myślą o dalszej karierze naukowej w dyscyplinie sztuk plastycznych – pełne kompetencje do przygotowania i realizacji przewodu doktorskiego.
Istotną cechą tych studiów jest współpraca z opiekunem, mentorem – wybitnym artystą lub projektantem – pod okiem którego będziecie Państwo doskonalić swój warsztat twórczy oraz odbywać staże dydaktyczne i staże w instytucjach kultury. Poznacie Państwo także wszelkie niuanse związane z finansowaniem własnej twórczości na bazie grantów i dostępnych programów naukowo-badawczych. Jest to – w kontekście funkcjonowania na rynku kreatywnym – rzecz niezwykle istotna.
Do Państwa dyspozycji oddajemy także kompletne zaplecze warsztatowo-techniczne dotyczące zarówno grafiki artystycznej jak i współczesnych technologii obrazowania cyfrowego.
Zatem czy warto jest podjąć te studia? Zdecydowanie tak. Dlatego jeśli jesteś osobą ambitną, poszukującą nowych rozwiązań w świecie sztuki, myślącą o rozwijaniu własnej twórczości artystycznej i poszerzeniu swoich kompetencji, te studia są właśnie dla Ciebie. Zapraszam serdecznie.
Dziekan Wydziału Grafiki
Prof. Jacek Staszewski
-
O studiach
-
Program kształcenia
-
Terminy zjazdów
-
Rekrutacja
-
Opłaty
Wystawa podsumowująca poprzednią edycję studiów MGA
- Otwórz okno dialogowe, slajd numer: 1
- Otwórz okno dialogowe, slajd numer: 2
- Otwórz okno dialogowe, slajd numer: 3
- Otwórz okno dialogowe, slajd numer: 4
- Otwórz okno dialogowe, slajd numer: 5
- Otwórz okno dialogowe, slajd numer: 6
- Otwórz okno dialogowe, slajd numer: 7
- Otwórz okno dialogowe, slajd numer: 8
- Otwórz okno dialogowe, slajd numer: 9
- Otwórz okno dialogowe, slajd numer: 10
- Otwórz okno dialogowe, slajd numer: 11
- Otwórz okno dialogowe, slajd numer: 6
- Otwórz okno dialogowe, slajd numer: 8
- Otwórz okno dialogowe, slajd numer: 8
W styczniu 2024 r. w Galerii -1 (Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Pałac Czapskich) miała miejsce wystawa Afirmacje będąca podsumowaniem pierwszej edycji studiów podyplomowych Master of Graphics Arts prowadzonych na Wydziale Grafiki. Celem wystawy była prezentacja różnorodnych postaw twórczych, których fundamentem była tradycyjnie rozumiana forma graficzna. „Afirmacje” były platformą dla eksperymentów, odważnych poszukiwań i przełamywania stereotypowych konwencji graficznej. Ale też była to wyśmienita okazja aby słuchacze zaprezentowali efekt swoich dokonań twórczych jak samodzielni, niezależni artyści. W wystawie wzięły udział absolwentki studiów podyplomowych:
- Ada Krawczak zagłębiająca obszary typograficzne, manipulująca literą i znaczeniem słowa.
- Magdalena Malena Jankowska reinterpretująca hiperrealizm, kreująca opowieść o rodzinnym domu w Sopocie, gdzie przestrzeń otwartego morza kontrastuje z zagęszczeniem znanych jej warszawskich historycznych podwórek.
- Małgorzata Ruszkowska prezentująca klasyczną formułę graficznej identyfikacji wizualnej do muzyki jednego z najbardziej oryginalnych trębaczy polskiej sceny jazzowej, Piotra Damasiewicza.
- Aleksandra Grabowiecka sięgająca po tradycyjną metodę sitodruku, prezentująca abstrakcyjne organiczna jakim podlega forma plastyczna.
- Maria Krupa tworząca biomorficzne instalacje, w których bada istotę źródeł naszej duchowości.
- Kuratorką wystawy była dr Katarzyna Urbańska.
Każda z tych graficznych mikropowieści była unikalną formą wypowiedzi artystycznej a wspólnym mianownikiem dla doświadczeń artystek było studiowanie na Akademii, rozwijanie pasji i zainteresowań oraz odkrywanie nowych artystycznych tożsamości. Tytuł wystawy – Afirmacje – skupiał uwagę na nieoczekiwanych, nietypowych kierunkach twórczych, w których to artystyczne odchylenia od normy stają się źródłem nieustającej inspiracji.
Kontakt
Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie
ul. Krakowskie Przedmieście 5
-
dr hab. Rafał Kochański, prof. uczelni Kierownik Studiów Podyplomowych MGA
dr hab. Rafał Kochański, prof. uczelni
Kierownik Studiów Podyplomowych MGA