Na Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie dostałam się za siódmym razem i z odwołania. Ukończyłam ją z wyróżnieniem. Teraz robię wszystko, żeby zarazić młodsze roczniki ASP fascynacją do grafiki.

Miałam ogromne szczęście do profesorów uczących mnie na studiach. Ze swoją niepokorną duszą miałam od nich ogromne wsparcie. Od początku eksperymentowałam z matrycą, starając się sprawdzić jej wytrzymałość. Czas pracy nad dyplom w pracowni prof. Rafała Strenta, pod tytułem ,,Zostawić kamień w spokoju”, należał do pierwszego przełomowego kroku w mojej pracy twórczej. Powstały duże grafiki wielokrotnie nabijane. Kompozycje były kolażami naklejanymi z różnych odbitek. Aneks z malarstwa zrobiłam w pracowni prof. Janusza Przybylskiego.

Przez wiele lat byłam asystentką prof. Leszka Hołdanowicza.

W pracy doktorskiej ,,Moje żywioły”, zajęłam się sprawdzeniem przezroczystości i zawieszenia grafiki w przestrzeni ,,na wietrze”. Przy rozprawie habilitacyjnej „Zapraszam do stołu” (2013 r.) z chmur zeszłam bardziej na ziemię, zachęcając do patrzenia na nią z perspektywy biesiadnika.

Teraz używam materii graficznej do eksperymentów przestrzennych, gdzie materia grafiki tworzy kontekst z innymi działaniami. Skorzystam jedynie z czerni w odbitkach, z których tworzę przestrzenne instalacje, gdzie dodatkowo szukam efektu odbicia.

Prowadzę zajęcia w Pracowni Druku Wklęsłego dla I i II roku, a także Pracownię Rysunku i Malarstwa dla studentów II i III roku na studiach niestacjonarnych. Moi studenci często realizują aneksy z rysunku czy malarstwa w dyplomach licencjackich.

Jestem stypendystką Ministerstwa Kultury i Sztuki, Senatorem ASP, Przewodniczącą Komisji Etyki i członkiem Rady Programowej Szkoły Doktorskiej. Otrzymałam liczne Nagrody Rektorskie, ostatnią w 2019 roku.

Od początku związana jestem z Międzynarodowym Triennale sztuk Graficznych im. Tadeusza Kulisiewicza IMPRINT, gdzie pełnię rolę asystentki Kuratora. Należę do Komitetu Organizacyjnego Biennale Plakatu. Jestem również członkiem grupy artystycznej EUFORIS.

Prowadzę Koło Naukowe „Spółdzielnie” dla studentów II i III roku studiów.