27—30 marca 2023 odbędą się warsztaty w La Cambre w Brukseli.

Fear | Strach

Planowane we współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Sztuk Pięknych La Cambre w Brukseli warsztaty będą oscylować wokół problematyki strachu. Warsztaty zostaną przeprowadzone przez wykładowców z La Cambre z Atelier de Typographie (David Maurissen, Pierre Huyghebaert) oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (Aleksandra Kot). Studentki oraz studenci w międzynarodowych grupach, posługując się językiem wizualnym skupionym na zagadnieniach dotyczących typografii odpowiedzą na pytanie czym jest strach – na ile ta emocja łączy młodych ludzi a na ile dzieli. Czy przynależy ona czasom, pokoleniu, czy sytuacji geopolitycznej? Czy można mówić o transmisji strachu? A przede wszystkim w jaki sposób powinno się obrazować strach.

Wizualne wypowiedzi będą miały charakter osobistej deklaracji — wielopoziomowej opowieści o strachu.

Każda z sześciu osób z Polski będzie współpracować z osobą z Belgii. Grupy wspólnie wykonają projekty dwustronnych plakato zinów w formacie B2 składanego do B5 z uwzględnieniem czcionek zecerskich oraz zaprojektowanego przez siebie fontu / zestawu liter, który przyjmie formę fizyczną. Efekt działań zostanie wydrukowany na prasie przy użyciu dwóch kolorów.