05.12.2023

Nagroda im. prof. Karola Stryjeńskiego za najlepszy dyplom artystyczny roku akademickiego 2022/2023 dla Eweliny Kogut z Wydziału Grafiki

Laureatką tegorocznej edycji konkursu o nagrodę im. prof. Karola Stryjeńskiego fundowaną przez Towarzystwo Przyjaciół Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie została pani mgr Ewelina Kogut, za pracę „Bez powrotu”.

Spośród trzech nominacji Kapituła konkursu na posiedzeniu w dniu
29 listopada 2023 roku, w składzie: prorektor ds. studenckich i jakości kształcenia Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, dziekani Wydziałów Grafiki, Malarstwa i Rzeźby oraz wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, wytypowała najlepszy dyplom roku akademickiego 2022/2023 w dziedzinie malarstwa, grafiki lub rzeźby. Nagrodzona praca pt.: Bez powrotu wykonana została pod opieką promotora prof. Andrzeja Węcławskiego w Pracowni Grafiki Koncepcyjnej i Intermedialnej na Wydziale Grafiki.