Wykład i wystawa Marjo Hallila – „Finlandia” w Galerii Pracowni nr 6

Zapraszamy do Galerii Pracowni nr 6 na otwarcie wystawy i spotkanie autorskie z fińską artystką Marjo Hallila, 30 listopada o godzinie 16.00 /wykład/, o godzinie 17.00 otwarcie wystawy.

Marjo Hallila ”Process”

Galeria Pracowni nr 6
30.11.2022, Wykład 16.00, Wernisaż 17.00.
Wydział Grafiki ASP w Warszawie
Ul. Krakowskie Przedmieście 5

Marjo Hallila

Jest współczesną artystą, pracującą w środkowej Finlandii, której twórczość skupia się na różnych dyscyplinach, połączonych z ciągłym eksperymentowanie i eksponowaniem konceptualnych wątków. W ostatnich latach zajmuje się równoległymi procesami związanymi ze współcześnie pojmowaną grafiką artystyczną, malarstwem i realizacjami przestrzennymi.

Ukończyła studia magisterskie w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w 2017 roku, realizując pracę dyplomową pod kierunkiem prof. Andrzeja Węcławskiego w Pracowni Grafiki Koncepcyjnej i Intermedialnej oraz na Uniwersytecie Sztuki i Projektowania w Helsinkach w 2005 roku.

Jest członkiem Stowarzyszenia Grafików Fińskich i Związku Malarzy Fińskich, a jej prace znajdują się zarówno w zbiorach fińskich, jak i międzynarodowych. Obecnie jej praca jest wspierana przez Fińską Fundację Kultury.